o mnie

Zajmuję się rozwiązaniami open source od wielu lat znajdując w tym zajęciu swoją misję i metodę poprawy świata. W pewnym momencie udało mi się połączyć podejście zapewniające firmie duże oszczędności przy jednoczesnym stosowaniu nowoczesnych i bardzo bezpiecznych rozwiązań opartych w większości lub całkowicie o oprogramowanie i kodzie otwartym. To moja pasja  i radość móc wskazać i wdrożyć odpowiednie do potrzeby rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta, skalowalne z myślą o rozwoju, otwarte i stabilne. Mam w tym bardzo duże doświadczenie. Myślę, że mogę okreslić się jako specjalista w tym zakresie.

Kontrolery active directory (samba), serwery poczty od postfixa, qmail’a po kompleksowe jak zimbra, serwery hostingowe krojone na miarę potrzeby po skalowalne sterowane webowymi panelami jak ispconfig, wdożenia ciekawych połączeń kontrolera domeny (samba) łączonych z serwerami xmpp jak ejabber i inne tworzące kompleksowe środowisko dla dużych nawet firm. Open source nie zna ograniczeń i jest wykorzystywany w tak wielu zastosowaniach, że nie sposób nie uśmiechnąć się czytając bogate argumentacje sprzedawców rozwiązań zamkniętych dla konretnej grubej kasy a korzystających z macierzy, utm’ów i innych rozwiązań “napędzanych” linuxem lub odmianami bsd..

Tu wkraczam ja, dając alternatywę od porządnych niezawodnych kopii zapasowych po całe systemy sieciowe sieci inteligentnych opartych o kontrolę sieci NAC, serwery zapewniające odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa będące w stanie zastapić rozwiązania klasy UTM. Aby nie popaść w megalomanię na tym poprzestanę.

Zapraszam do współpracy firmy i ludzi o otwartych umysłach i jasnym spojrzeniu. Obecnie wykonuję wdrożenia i inne usługi na zasadzie umowy zlecenia jako osoba zatrudniona na etacie, niemniej jestem otwarty na wszelkie pozytywne dla wszystkich stron zmiany i wyzwania.

robert@szary.org.pl